Chcemy Wam opowiedzieć o pasji i o pięknie, które potrafimy odnaleźć w skrawku kolorowego materiału. Historia Manufaktury to historia Agnieszki i jej skrawków materiałów, które od kilkunastu lat z zamiłowaniem zamienia w magiczny świat patchworków, ozdób i lalek. Kolorowy świat Współczesnej Manufaktury to bajkowa opowieść o produktach powstających z zamiłowania do szycia, szydełkowania, dekorowania i upiększania świata. To historia marzeń o rzeczach z duszą, ręcznie wykonanych, niedoskonałych i niezwykle indywidualnych, ponieważ w Manufakturze za niedoskonałością kryje się indywidualizm. Każda serwetka, lalka czy poduszka ma swój niepowtarzalny wygląd, ponieważ nie da się ręcznie wykonać dwóch takich samych rzeczy. A do tego każdy z Was lubi inne kolory i materiały. Każdy z Was ma swój styl, a my chcemy, żeby produkt był bardziej Twój niż nasz.

 

Co jeszcze nas wyróżnia?  Prawie wszystkie materiały, z których z pasją szyjemy nasz mały świat pochodzą z recyklingu. W Manufakturze ma być nie tylko indywidualnie i z duszą, ale też nowocześnie i ekologicznie. Z prześcieradła zrobimy poduszki, a stare zasłony wykorzystamy w naszym patchworku. Jak nikt inny wiemy też, że holenderska bawełna pachnie łąką…

 

Współczesna Manufaktura powstała w 2005 roku, a jej pierwszy sklep mieścił się w sercu krakowskiego Kazimierza. Już wtedy  swoim urokiem zdobyła popularność oraz licznych klientów, którzy nigdzie indziej nie mogli odnaleźć tak ciepłej aury produktów, często wykonywanych na ich specjalne zamówienie. Manufaktura rosła, szybko zdobywając serca kolejnych osób, a wraz z Manufakturą rósł jej magiczny świat produktów i nowych pomysłów. Rok temu do grona wielbicieli Współczesnej Manufaktury trafił ktoś, kto bardzo chciał pokazać jej piękno i niecodzienność światu. Dziś efektem tamtego spotkania jest nowe, doskonalsze oblicze Manufaktury oraz jej nowa strona internetowa wraz ze sklepem.

 

Zapraszamy Was wszystkich do naszej Manu-krainy, po której zawsze gotów jest Was oprowadzić nasz mały konik Manu.

Komentarzy: 2

  • Witam serdecznie! Bardzo chętnie będę obserwować Pani prace na tym blogu (jak mi się uda dodać do obserwowanych). Miałam przyjemność spotkać Panią na kiermaszu w M1. Cieszę się, że są wśród nas takie radosne, otwarte osoby, które tworzą sercem! Mam nadzieję, ży wsytarczyło dla wszystkich lalek a worki foliowe 🙂 Jeszcze raz dziękuję za piękny prezent, serwetka zalazła juz swoje miejsce w moim domu. Życzę powodzenia!

    • Witam Pani Kasiu, cieszę się, że mnie Pani zapamiętała i polubiła Manufakturę. Mam nadzieję na szybke spotkanie na kolejnym kiermaszu. Proszę do nas zaglądać. Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *