Nietuzinkowo eco-dekoruj tej zimy!  Obdaruj kogoś (lub siebie!) niepospolitym prezentem, ręcznie wykonanym i unikatowym. Radość z niepowtarzalnego prezentu jest bezcenna. Na czym polega wyjątkowość ręcznie robionych przedmiotów? Głównie na tym, że nie da się ich powtórzyć, bo są perfekcyjnie niedoskonałe, a przez to unikatowe. Nasz komentarz na temat różnic między inspiracją a naśladownictwem został zauważony i zwyciężył w konkursie na stronie internetowej Poland Handmade promującej polskie rękodzieło:

” Inspiracja to coś co wychodzi z duszy, coś co widać w pewnej niedoskonałości rzeczy robionych ręcznie. Tego nikt nie powtórzy, tego nie da się naśladować. Rzeczy powstałe z inspiracji podobają się koneserom i ludziom nietuzinkowym. Nie są dla każdego. Naśladownictwo nie ma duszy. To rzeczy dla wszystkich czyli dla nikogo, często robione masowo. Naśladownictwo potwierdza tylko to,że rzecz naśladowana znalazła uznanie.”
Tej zimy w Manufakturze jest ekologicznie i kolorowo, żeby rozweselić trochę szarość za oknami. Wszystkie nasze produkty powstają w większości ze skrawków i z różnych resztek materiałów. Ekologiczne płaskie bombki wykonane ze sklejki i skrawków koronek to nasz zimowy eco-hit! Każda bombka jest inna i po swojemu urocza.
 eco decoruj
Naszym stałym gościem w każdym sezonie jest haft krzyżykowy, tej zimy dumnie prezentowany przez renifera Rudolfa. Woreczki i torebki ozdobione haftem krzyżykowym są oryginalnym opakowaniem a zarazem dodatkiem do świątecznych prezentów. Pamietaj, że wzór jest najlepszy kiedy nadasz mu swój pomysł. Może to być imię ukochanej osoby, monogram lub poprostu wymyślony przez Ciebie wzór. Również poduszki podobnie ozdabiamy, zawsze według Twoich wskazówek.
Nasz symbol, konik Manu nosi tej zimy eleganckie stroje w gałązki ostrokrzewu, bardzo świąteczne gwiazdki i inne czarodziejskie zimowe wzory. Mamy też wiele pięknych ozdób choinkowych: patchworkowe bombki, ptaszki i serduszka, kólka zdobione na szydełku. Dla dzieci mamy nasze duże szydełkowe zabawki i lalki Tildy, dużo przytulania!
Ach jakie to będą kolorowe i radosne święta! Już czujemy zapach cynamonowych ciasteczek i piernika!
Koniecznie wpadnijcie się z nami spotkać na świątecznym Kiermaszu Rzeczy Niepospolitych, gdzie będzie na Was czekać mała niespodzianka i i dużo kolorowych, nietuzinkowych dekoracji, prezentów i ozdób świątecznych. A oprócz tego jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o rękodziele, służymy poradą.
W krakowskim centrum handlowym M1 przy Alei Pokoju, w dniach 9 – 15 grudnia, w godzinach od 9 do 21.
Zapraszamy na wspólne zimowe eco-dekorowanie!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *