Od niedawna Nowa Huta ma swojego pozytywnego bohatera, którego stworzyła nowohucianka z wyboru Iwona Gierłach w swojej książce Kotek Włodek z Nowej Huty, a my w Novej Manufakturze uszyłyśmy go i dałyśmy mu duszę. Tak powstał Kotek Włodek, który opowiada historię Nowej Huty, powoli stając się jej współczesnym bohaterem.

Jak co roku, przyjmujemy od Was zamówienia prezentów mikołajowych i świątecznych, czyli Wasze pomysły, nasze wykonanie!

Spełniamy marzenia - Dzień Dziecka niedługo! Namiot tipi to nasza nowość uszyta z myślą o dzieciach. Ostatnio dostajemy od Was zapytania o taki namiot, zatem wychodzimy naprzeciw. 

Wybaczcie nam tak rzadki kontakt z Wami na blogu, czas goni nieubłaganie, pracy przybywa, maszyna (do szycia) się kręci, a my w Manufakturze jak w kołowrotku (choć szczęśliwe!).

A co w maju mamy dla Was? Skoro szycie idzie Wam tak dobrze na naszych warsztatch, to proponujemy teraz naukę szycia zabawek oraz kosmetyczek i woreczków kosmetycznych. Nie zapominajcie o Dniu Mamy i Dniu Dziecka! 

Witajcie Przyjaciele Rękodzieła,

czy u Was już wiosna? U nas z pewnością w sercach! Teraz wypatrujemy jej za oknem, energia przybywa!

Publikujemy kalendarz na kolejne, kwietniowe już kursy (ale czas szybko leci!).


 

Witamy ponownie i już ogłaszamy (wybaczcie opóźnienie!) kalendarz nowych kursów w końcówce lutego i w marcu. Idąc za Waszymi pytaniami i sugestiami wprowadzamy nowe kursy, na których będziemy uczyć ręcznego szycia z filcu. Niedługo otwieramy też naszą Szkołę Patchworku. Więcej informacji o tym już niedługo! W lutym i w marcu prowadzimy kursy szycia na maszynie i ręcznego szycia z filcu, poniżej kalendarz!

 

Zapraszamy Was na Kiermasz Rzeczy Niepospolitych w krakowskim M1, gdzie jesteśmy od 5 do 13 grudnia w godzinach 9 - 19. Mamy dla Was ciasteczka, ploteczki, dużo ciepła i 10% zniżki na zakupy 5 i 6 grudnia! 

Dziękujemy Wam za udział w październikowych kursach w naszej pracowni. 

Przedstawiamy już kalendarz kursów na listopad i grudzień, zaczynamy ozdoby świąteczne!

Drodzy pasjonaci rękodzieła i przyjaciele Manufaktury,

 

Mamy dla Was dobre wiadomości. Postanowiłyśmy szerzyć naszą pasję i zarazić Was rękodziełem. Zaczynamy prowadzić warszaty, na których będziemy Was uczyć szycia, wykrojów, podstaw szydełkowania i robótek na drutach oraz białego decoupage`u. Przeczytaj szczegółowe informacje o kursach!

To był bardzo pracowity, ale i bardzo przyjemny tydzień, serdecznie Wam dziękujemy za wszystkie wizyty. Mamy nadzieję, że nasze ręcznie wykonane dekoracje i inne produkty upiększają świąteczną atmosferę Waszych domów. 

Dziś i jutro ostatnie dni kiermaszu w krakowskim M1, a my mamy dla Was kolejną niespodziankę...20% tańsze zakupy!

To niewątpliwie pora roku, kiedy mamy najwięcej pracy w Manufakturze, na grudzień zaczynamy się przygotowywać już we wrześniu. Najpierw są przemyślenia na temat co by tu zrobić na święta, żeby było oryginalnie i niepowtarzalnie. Następnie rozglądamy się za materiałami, czasem znajdziemy te "wymarzone", a czasem ktoś podrzuci tzw. resztki (za które wszystkim darczyńcom dziękujemy). W listopadzie - do dzieła tak aby na grudzień mieć już pierwsze świąteczne "wypieki". 

Tkactwo to jedno z najstarszych rzemiosł jakie uprawia człowiek. Tka się z włókien lnu, bawełny, konopi i z runa zwierząt - owcy, kozy, wielbłąda, nici jedwabnika.

Witajcie! 

Po wakacyjnej przerwie wracamy na Kiermasz Rzeczy Niepospolitych w krakowskim centrum handlowym M1. Będziemy na Was czekać w ten weekend (sobota i niedziela) w godzinach od 9 rano do 9 wieczorem. 

Kochani, letnie tygodnie mijają nam we wspaniałym nastroju nad maszyną do szycia. Latają skrawki materiałów, a nici się plączą jak nowe pomysły po naszej głowie każdego dnia. Szyj kolorowo i kreatywnie - powtarzamy jak mantrę.
Dziś post o nowych torbach, które możecie w pełnej okazałości obejrzeć na stronie naszego sklepu.

Czy znacie koronkę typu filet lub koronkę siatkową?

 Koronka irlandzka czyli Irish Crochet. Poczytajcie o jej historii...

Czy wiecie, że pierwszym szydełkiem był palec, a tworzenie polegało na plątaniu nici...?

Zaczynamy cykl postów, w których będziemy sięgać do korzeni dzisiejszych popularnych przyborów krawieckich, materiałów, stylów i technik. Skąd czerpać inspirację jak nie ze źródeł?

Przeczytajcie jak krawiectwo umożliwiło ludziom poznawanie świata.

Zaczynamy cykl postów, w których będziemy sięgać do korzeni dzisiejszych popularnych przyborów krawieckich, materiałów, stylów i technik. Skąd czerpać inspirację jak nie ze źródeł?

Przeczytajcie jak krawiectwo umożliwiło ludziom poznawanie świata.

I mamy Maj! 

Zapraszamy na kiermasz w krakowskim M1, jak co miesiąc czekamy na Was z pomysłami, kolorami i majową wiosenną energią! Rozdajemy wiele pomysłów na Dzień Mamy, który zbliża się wielkimi krokami. Przyjmujemy zamówienia na takie bardziej spersonalizowane prezenty, np. poduszka z wyhaftowanym imieniem. Dla Mamy od serca!

Kochani, zbliża się wiosna i ogarnia nas wielki zapał do robienia wszystkiego. Przybywa inspiracji i kolorów i chce się SZyć! Dziękujemy za lutowe odwiedziny na Kiermaszu w krakowskim M1, z każdym miesiącem jest Was więcej, a niektórzy wracają nas zobaczyć i to jest cudowne i ... chce się SZyć!

Buszując w internecie w poszukiwaniu inspiracji natrafiłyśmy na bardzo ciekawe prace, którymi chcemy się z Wami podzielić. Może akurat kogoś zainspiruje Livia Marin, artystka z Chile, której prace z kolekcji Broken Things wyglądają jak roztopione w lecie lody, całkiem smakowite i bardzo przyciągające wzrok.

 "Zrób sobie ..." czyli zaczynamy serię tutoriali, specjalnie przygotowanych dla Was, lubiących szyć. Tutorial jest dla chcących, niezależnie od poziomu i talentu do igły i nitki. Liczy się wyobraźnia i przekonanie o tym, że się uda. Początkujący poradzą sobie, ponieważ nie potrzebna jest maszyna do szycia. Ci zaawansowani będą mogli utrudnić sobie zadanie w sposób jaki podpowie im doświadczenie. 

Nietuzinkowo eco-dekoruj tej zimy!  Obdaruj kogoś (lub siebie!) niepospolitym prezentem, ręcznie wykonanym i unikatowym. Radość z niepowtarzalnego prezentu jest bezcenna. Na czym polega wyjątkowość ręcznie robionych przedmiotów? Głównie na tym, że nie da się ich powtórzyć, bo są perfekcyjnie niedoskonałe, a przez to unikatowe.

Chcemy Wam opowiedzieć o pasji i o pięknie, które potrafimy odnaleźć w skrawku kolorowego materiału. Historia Manufaktury to historia Agnieszki i jej skrawków materiałów, które od kilkunastu lat z zamiłowaniem zamienia w magiczny świat patchworków, ozdób i lalek.